Co To Jest leczenie kanałowe?

leczenie kanałoweDentysta lub używa leczenie kanałów, aby znaleźć przyczynę, a następnie leczyć problemy związane z łagodnym środkiem zęba, miazgi zęba. W zeszłym zęby z uszkodzonej lub chorej miąższ jest często usuwane. Dziś leczenie kanałów leczenie kanałowe dało stomatologów bezpieczny sposób, aby zachować zęby.Miąższ-to miękkie tkaniny, zawierające nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Znajduje się on wewnątrz zęba i rozciąga się od korony dentystyczne do czubka korzenia w kości szczęki.Gdy szlam jest chora lub uszkodzona i nie może ona umiera. Najczęstszą przyczyną śmierci pulpy jest złamanie zęba lub głębokie jamy. Oba problemy mogą pozwolić bakterie wnikają w ciało, powodując infekcję wewnątrz zęba.

Leczenie kanałowe dał się poznać jako udany zabieg

Bez leczenia ropa gromadzi się na czubku korzenia w kości szczęki, tworząc” worek ropa”, zwany. Ropień może spowodować uszkodzenie kości wokół zębów. Gdy uszkodzony miąższ nie zostanie usunięty, może to spowodować ból i rozognienie. Niektóre produkty uboczne zakażenia mogą uszkodzić kości. Bez leczenia ząb, być może trzeba będzie usunąć.Leczenie kanałów często zawiera od jednego do trzech wizyt u dentysty. Podczas leczenie kanałowe leczenia ogólny dentysta lub (dentysta specjalizujący się w problemach z miąższem)usuwa chorą miąższ. Następnie czyści i uszczelnia komorę pulpar i kanałów korzeniowych zęba.

Odbudowanie zęba

Odbudowany ząb może trwać przez całe życie, jeśli będziesz dbać o swoje zęby i dziąsła. Jednak niezbędne są regularne wizyty u dentysty. Podczas gdy korzeń przygotowany ząb jest zasilany tkankami wokół niego, twoje zęby pozostaną zdrowe.Wszystkie prawa zastrzeżone. Powielanie lub publikowanie jest zabronione bez uprzedniej, pisemnej zgody przez American dental association. Celem tego artykułu jest ułatwienie zrozumienia i znajomości ogólnych zagadnień zdrowia jamy ustnej. Jego celem jest nie w wymianie opinii, diagnozy lub leczenia. Zawsze pytaj się kanałowe opinii biegłego lekarza stomatologa lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia i zawsze podawaj mu wszelkie pytania, które leczenie kanałowe dał się poznać jako udany masz w związku z jakąkolwiek chorobą lub leczeniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *